Žijeme pohybem

Chcete se sportovně vyžít? Chcete mít radost z pohybu aniž by na Vás trenér řval a chtěl jen a pouze kvalitní výkon? Chcete se jen bavit sportem? Je možné, že tu touhu máte, ale nenašli jste to pravé pochopení v oddílech, které mají zájem jen o výkon a výsledek. Vždyť kromě vrcholového sportu tu je i rekreační sport spojený s dobrou partou a kamarádstvím. Chcete se pohybovat? Chcete hrát kolektivní sport a mít radost z pohybu? V tom případě jste na té správné adrese!!!Naše základní filosofie

Slovo sport pochází z řeckého disportare, což znamená bavit se pohybem. Sport je rekreační fyzická aktivita tvořící složku volného času a životního stylu, ve vrcholové podobě prováděná i jako profese. Plní funkce zdravotní i relaxační, zahrnuje momenty soutěživosti, výkonu, regulované ventilace agrese, příslušnosti ke skupině. Současná doba však rekreačním sportům nepřeje. Nikoliv proto, že by nebylo kde sportovat, ale proto, že počet sdružení, klubů nebo oddílů, které by neměly zájem o výsledek je jak šafránu. To je základní myšlenka Rekreačně sportovního centra Praha (R.S.C. Praha).

Za jakým účelem bylo založeno?

Za účelem výchovy lidí k pozitivnímu a aktivnímu přístupu ke společnosti. Nalézt radost z pohybu, být v kolektivu a zažívat s ním nejen vítězství a prohry na hřišti, ale i týmové pojetí hry bez ohledu na šikovnost, výkonnost a sportovní talent jedince. U nás mají otevřeny dveře všichni, kdo nechce jen sedět doma u televize nebo počítače. Úspěšný výsledek pro nás není počet vstřelených branek v zápase, ale aktivní sportovní pohyb a dobrá parta.

Od kdy R.S.C.Praha funguje?

Počátky R.S.C. je třeba hledat v září roku 1994.Historie samotného pozemního hokeje začíná o prázdninách roku 1995, kdy jsem navštívil svaz PH a byl jsem velmi vřele uvítán panem sekretářem, což se děje po těch třinácti letech stále. Děti projevily obrovský zájem a zprvu jsme měli i štěstí na trenéry, Ivo Jelínka a hlavně našeho současného pana ředitele Dušana Hrazdíry, kteří i přes své mládí a vlastní problémy uchopili věc za správný konec, což nakonec přes velice dramatické peripetie přispělo k založení samotného R.S.C.Praha, jehož oficiální historie začíná datem schválení stanov 19.5.2000.

Kde nalézt R.S.C.?

Dnes hlavně na Praze 4, Praze 9 a v městečku Klecany na okrese Praha-východ. Máme celkem 6 středisek, ale tak jak se na Praze 4 mění školství, mění se i sídla center.